פורטל דיירים

פרויקטים

התחדשות
עירונית

אתם יכולים להפסיק לחלום על הבית החדש שלכם. עם מעל 14 שנות ניסיון ויותר מ־2000 יחידות דיור שנמסרו לבעליהן, תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות ושיש לכם את הגב שלנו. קן התור היא חברה יזמית וקבלנית, שנהנית מיכולות מימון עצמי וגם מבצעת בפועל את הפרויקטים שהיא יוזמנת.

הצוות שלנו
image

mse2_filter_tv_city

57
image

סן מרטין 22–26 ובר יוחאי 14–16

image

בן יהודה 188

image

אפלטון 22

image

רב צעיר

image

רידינג 18–20

image

פנקס 26

image

בן יהודה 242

image

קריית ספר 23

image

קדושי קהיר 18

image

מעפילי אגוז 32

image

ליסין 15

image

ויצמן 39-45

image

ויצמן 9-17

image

דב ממזריץ 30–34

image

יפת 205

image

יהודה הימית 18

הצוות שלנו

photo

יואב קן-תור

מנכ״ל

photo

תמיר חפץ

מנכ"ל התחדשות עירונית

photo

איתי סעד

סמנכ"ל התחדשות עירונית

photo

מורן צויבל

מנהל פיתוח עסקי

photo

חגית וולף

מנהלת אזור ירושלים התחדשות עירונית

photo

ינון לוי

מנהל פרויקטים התחדשות עירונית

photo

יצחק פישלר

מנהלת אזור ת-א התחדשות עירונית

photo

חיים תורג'מן

מנהל פרויקטים התחדשות עירונית

photo

הדר דרורי

מקדמת מכירות וקשרי דיירים

photo

גיא ממן

מנהל פרויקטים התחדשות עירונית

מחפשים עזרה עם

בנייה של תמ״א
בהתחדשות עירונית

הצוות של קן-התור כאן כדי לעזור לכם לבנות את הבניין הכי יפה

שאלות ותשובות נפוצות לאנשים שמחפשים קבלן להתחדשות עירונית


מה חשוב לבדוק בקבלן לפני שמעניקים לו את הפרויקט של התחדשות עירונית?
חשוב לבדוק את הניסיון של הקבלן בפרויקטים דומים, לבדוק המלצות מלקוחות קודמים, ולוודא שיש לו את כל הרישיונות והביטוחים הנדרשים. כמו כן, כדאי לבדוק את היציבות הפיננסית של החברה.
איך בודקים את יתכנות הפרויקט להתחדשות עירונית?
כדאי לערוך בדיקה מקיפה שכוללת התייחסות לחוקי התוכנית המתארת העירונית, לאפשרויות פינוי-בינוי או תמ"א 38, ולכלכליות הפרויקט. כדאי לשכור יועץ עצמאי שיבדוק את כל הגורמים הללו.
מהם השלבים בבחירת קבלן להתחדשות עירונית?
שלבים כוללים קבלת הצעות ממספר קבלנים, סינון לפי ניסיון והמלצות, פגישות עם קבלנים פוטנציאליים להערכת יכולתם לבצע את הפרויקט, ובסופו של תהליך, חתימה על חוזה שכולל את כל התנאים והמפרטים הטכניים.
איך מוודאים שהקבלן מקיים את כל התקנות והחוקים הרלוונטיים?
כדאי לבקש מהקבלן להציג רישיונות עסק עדכניים, אישורים מהעירייה ומהמשרדים הממשלתיים הרלוונטיים, וכן לוודא שיש לו ביטוח נכון ומקיף לכל תקופת הבנייה.
מה קורה אם נתקלים בבעיות במהלך הפרויקט?
חשוב להיות בקשר תדיר עם הקבלן ולעקוב אחר התקדמות העבודות. במקרה של בעיות, יש לדון בהן מייד עם הקבלן ולבדוק פתרונות אפשריים. אם הבעיה לא נפתרת, ייתכן שיהיה צורך לקרוא לייעוץ משפטי כדי לבחון את האפשרויות לפעולה.
האם יש צורך בעורך דין לעסקאות של התחדשות עירונית?
כן, מומלץ מאוד לשכור עורך דין שמתמחה בנדל"ן ובהתחדשות עירונית. עורך דין יכול לעזור לנהל את המשא ומתן, לבדוק את החוזה, ולוודא שכל ההוראות והחוקים מתקיימים.
האם יש חשיבות לבחירת קבלן מקומי עבור התחדשות עירונית?
בחירת קבלן מקומי יכולה להיות מועילה מכיוון שקבלנים מקומיים מכירים היטב את התקנות והדרישות המקומיות ולעיתים קרובות יש להם קשרים טובים עם העירייה וספקים באזור. זה יכול להקל על התהליך ולסייע בהבטחת עמידה בלוחות זמנים.
איך ניתן למדוד את הצלחת הקבלן בפרויקטים קודמים?
מומלץ לבקש מהקבלן רשימת פרויקטים שביצע בעבר ולבדוק אותם. כדאי לבקר באתרי הפרויקטים או לדבר עם בעלי דירות שגרים בפרויקטים אלו כדי לקבל רושם מהתוצאות ומרמת השביעות רצון של הלקוחות הקודמים.
מה ההבדל בין קבלן ליזם בתחום ההתחדשות העירונית?
קבלן הוא אדם או חברה שבונה את הפרויקט על פי המפרטים שהוגדרו מראש, בעוד יזם הוא אדם או חברה שמארגן את הפרויקט מבחינה כלכלית ומשפטית, מגייס השקעות ודואג לכל ההיבטים הארגוניים של הפרויקט. לעיתים יזמים מעסיקים קבלנים לביצוע העבודה הפיזית.
מהם הגורמים שצריך לשקול בעת החתימה על חוזה עם קבלן להתחדשות עירונית?
גורמים לשקול כוללים את פרטי הביטחון הפיננסי שהקבלן מספק, פירוט העבודות, לוחות זמנים, אחריות לתקלות ותיקונים לאחר המסירה, והוראות ברורות לגבי מנגנוני פיקוח ובקרה על איכות העבודה. מומלץ גם לקבוע מראש את ההתערבויות האפשריות במידה והפרויקט לא מתקדם כשורה.
האם ישנה דרך להגן על עצמי מפני קבלן שלא מקיים את תנאי החוזה?
כדי להגן על עצמך, חשוב לוודא שכל התנאים וההתחייבויות מופיעים בחוזה בצורה ברורה ומדויקת. מומלץ להקפיד על חתימת חוזה מפורט שכולל סנקציות ופיצויים במקרה של עיכובים או אי קיום התחייבויות. בנוסף, יש להבטיח כי יהיו ביקורות ופיקוח תקופתיים על ידי מהנדסים או אדריכלים מוסמכים על מנת לוודא את איכות העבודה בכל שלב ושלב.

התחדשות עירונית

התחדשות עירונית היא תהליך מתמשך של פיתוח ושיפור התשתית העירונית והמגורים בעיר. היא מתרחשת כאשר קבלנים או יזמים פועלים לבנות דירות חדשות, לשדרג אזורים ותיקים ולהפוך אותם למודרניים ונוחים יותר למגורים. כל זה במטרה לשפר את איכות החיים של התושבים ולחדש את המרקם העירוני.

ההתחדשות העירונית מתחילה לרוב באזורים שהתשתית שלהם מיושנת והבתים בהם נבנו לפני שנים רבות. הקבלנים או היזמים מגיעים להסכמה עם בעלי הדירות בבניין קיים ומציעים להם תוכנית שבה הם יוכלו לקבל דירה חדשה ומודרנית במקום הישן. לעיתים, חלק מהתמריץ לתושבים לקחת חלק בתהליך זה הוא תוספת מרחב מגורים או שיפורים אחרים שהם לא היו יכולים להשיג לבד.

מעבר להחלפת הבניין הישן בחדש, התחדשות עירונית כוללת גם שיפור של התשתיות הציבוריות כמו כבישים, מערכות ביוב, תאורה ציבורית ויותר. כל אלו תורמים לאורח חיים בריא יותר ומסייעים למנוע תופעות שחיקה עירונית של פקקים וזיהום.

ההשפעות החברתיות והכלכליות של התחדשות עירונית הן נרחבות. תהליכים אלו מעלים את ערך הנכסים באזור, משפרים את הביטחון האישי ומגבירים את הפעילות המסחרית. כך למעשה, התחדשות עירונית יכולה להפוך אזורים מוזנחים למוקדי משיכה עירוניים ולתרום להתפתחות כלכלית של העיר כולה.

בתקופה האחרונה, ראינו כיצד ערים רבות בישראל עוברות שינויים משמעותיים במסגרת התחדשות עירונית. מיזמים אלו לא רק שומרים על האופי התרבותי וההיסטורי של העיר אלא גם מבטיחים שהתשתיות החדשות יהיו ידידותיות יותר לסביבה, בהתאם לצרכים המשתנים של תושבי העיר והדורות הבאים.

אחת הדילמות המרכזיות שעולות בתהליך ההתחדשות העירונית קשורה לשאלת הגישות והזכויות של הדיירים הקיימים. על מנת להבטיח שתהליך זה יהיה הוגן ומועיל לכלל התושבים, חשוב להתמקד בשלושה עקרונות מרכזיים: שקיפות, צדק והכללה.

שקיפות בתהליכי ההתחדשות

השקיפות היא קריטית לכל תהליך התחדשות עירונית מוצלח. היא מאפשרת לדיירים להבין את כלל ההצעות והתוכניות העתידיות ולהיות שותפים מלאים בהחלטות שמשפיעות על חייהם. כאשר התוכניות מוצגות בצורה ברורה ומובנת, זה מונע תחושות של חוסר אמון ומקדם תחושת שייכות והזדהות עם התהליך.

צדק סוציאלי וכלכלי

צדק סוציאלי בהתחדשות עירונית נוגע להבטחת זכויות שוות לכלל התושבים, במיוחד למי שעשויים להיפגע מהתהליך. לדוגמא, חשוב לדאוג להסדרי דיור זמניים והוגנים למי שמועברים מבתיהם במהלך השיפוץ ולשמור על זכותם של דיירים לחזור למקום מגוריהם המחודש לאחר סיום העבודות. כמו כן, חשוב להבטיח כי עלויות המגורים בדירות החדשות לא תהיינה מופרזות עבור הדיירים הקיימים.

הכללת התושבים והקהילה

הכללת התושבים בתהליך יכולה להבטיח שהתחדשות עירונית תשקף את רצונותיהם וצרכיהם של כל חלקי האוכלוסייה השונים. פעילות קהילתית פעילה ודיאלוג פתוח עם הממשל המקומי יכולים לעזור להקנות לדיירים תחושה של בעלות על השינויים שחלים בשכונתם.

על ידי שילוב עקרונות אלו בתהליכי ההתחדשות העירונית, ניתן להבטיח שלא רק ישופר המרחב הפיזי של העיר, אלא גם ישמרו הקשר הקהילתי והתחושה החברתית של תושבי העיר. בסופו של יום, ההתחדשות העירונית איננה רק פרויקט של בנייה ושיפוץ אלא גם מעבר תרבותי וחברתי המצריך מחשבה רחבה ותוכנית מקיפה.

לסיכום, התחדשות עירונית מהווה גורם מרכזי בשיפור ובפיתוח הערים. דרך תוכניות מחודשות אלה, קבלנים ויזמים לא רק שופצים בניינים אלא גם תורמים לשיפור כולל של החיים העירוניים, תוך שמירה על איכות הסביבה ותוך כדי תמיכה בקהילה המקומית.

כחלק מהמגמה הכללית בשוק הנדל"ן בארץ, הקימה חברת קן התור הנדסה ובנין חברת בת המתמחה בהתחדשות עירונית. החברה יוזמת ומבצעת פרויקטים של חיזוק ושיפוץ והרחבת בניינים קיימים (תמ"א 1 -38) ופרויקטים של הריסה ובניה מחדש (תמ"א 38-2 / פינוי בינוי)

קן התור התחדשות עירונית, נבחרה כחברה מובילה בתמ"א 38 בעיר תל אביב

יתרונות רבים לדיירים

חברה קבלנית ומבצעת בפועל

קן התור יוזמת ומבצעת בפועל את הפרויקטים בעצמה מתחילתם ועד סופם. הדיירים מתנהלים לאורך כל הפרויקט מול גוף אחד אותו הם מכירים ועליו הם סומכים.

ידע וניסיון יזמי רב בפרויקטים למגורים

במשך שנות קיומה ועד היום, קן התור יזמה, ביצעה ומבצעת מאות יחידות דיור. לחברה ניסיון רב עם עיריות ומועצות, כולל הוצאת היתרי בנייה. לחברה צוות מיומן וקשוב המלווה את הדיירים בזמן הבניה, מטפל בשינויים ומספק לדיירים שירות לקוחות במסגרת שנת הבדק ואחריה.

ניסיון רב בחיזוק מבנים נגד רעידות אדמה

לחברה ניסיון רב בחיזוק מבנים קיימים נגד רעידות אדמה, הוספת ממ"דים, הרחבות בניה ושיפוצים מורכבים. כל זאת ללא פינוי הדיירים תוך התנהלות תקינה של החיים בבניין.

יכולת מימון מוכחת

החברה בעלת יכולות מימון ע"י הון עצמי וכן באמצעות בנקים וחברות מימון. החברה בעלת מוניטין של יציבות פיננסית ומוסר תשלומים גבוה ומומלצת ע"י הבנקים לביצוע פרויקטים עבור קבוצות רכישה ויזמים.

יחס אישי ומשפחתי

הדיירים המתקשרים עם חברת קן התור בחוזה תמ"א 38 נהנים מיתרונות של חברה גדולה ויציבה בשילוב עם יחס אישי ומשפחתי לכל דייר. החברה עובדת במקביל על מספר מצומצם של פרויקטים ומקדישה להם את מירב תשומת הלב.

התאמות נגישות באתר
שינוי צבע טקסט
שינוי צבע רקע
שינוי צבע כותרות
הגדלה והקטנת הגופן
שינוי מרווח בין שורות
שינוי מרווח בין אותיות
wa
wa
איך אפשר לעזור?

סרקו את הברקוד כדי לעבור לנציג שירות

qr